KTAC TECHNOLÓGIAbiztosítja a51,2V 314Ah LiFePO4 akkumulátorlakossági napelemes tároláshoz, hálózaton kívüli áramellátáshoz és kereskedelmi tartalék alkalmazásokhoz. 16,0768 kWh névleges energiával, A osztályú cellákkal és intelligens akkumulátor-kezelő rendszerrel praktikus alapot kínál a méretezhető energiatárolási projektekhez.
Az 51,2 V-os, 314 Ah-s LiFePO4 akkumulátorcsomag 51,2 V névleges feszültségét 314 Ah kapacitással kombinálja, így körülbelül 16,08 kWh névleges energiát szolgáltat. A megbízható energiatárolást igénylő alkalmazásokhoz tervezték, lítium-vas-foszfát kémiával, intelligens akkumulátor-kezelő rendszerrel (BMS), CAN és RS485 kommunikációval, valamint a párhuzamos bővítés támogatásával. Ezek a képességek alkalmassá teszik napelemes önfogyasztásra, háztartási tartalék áramellátásra, távoli telepítésekre és kiválasztott kereskedelmi energiatároló rendszerekre. Műszaki specifikációinak, inverterkompatibilitásának, működési feltételeinek és telepítési követelményeinek megértése segít a vásárlóknak a tényleges energiaigényüknek megfelelő akkumulátor-megoldás kiválasztásában.
1. Mit kínál egy 51,2 V 314 Ah LiFePO4 akkumulátor?
2. Mik a legfontosabb műszaki adatok?
3. Miért válassza a LiFePO4 akkumulátortechnológiát?
4. Hogyan javítja az intelligens BMS az akkumulátorkezelést?
5. Hol használható ez az akkumulátor?
6. Hogyan tervezheti meg az akkumulátor kapacitását és bővítését?
7. Mit kell a vásárlóknak ellenőrizniük vásárlás előtt?
9. Következtetés: A megfelelő energiatárolási megoldás kiválasztása
Az akkumulátor feszültsége és az amperóra kapacitás két alapvető specifikáció az energiatároló rendszer értékelésekor. A feszültség az akkumulátor névleges elektromos potenciálját jelzi, míg az amperóra kapacitás azt írja le, hogy meghatározott vizsgálati körülmények között mekkora elektromos töltést képes tárolni.
A névleges energia úgy becsülhető meg, hogy a névleges feszültséget megszorozzuk a névleges kapacitással:
51,2 V × 314 Ah = 16 076,8 Wh = 16,0768 kWh
Ez a számítás azt mutatja, hogy az akkumulátor körülbelül 16,08 kWh névleges tárolt energiát biztosít. A csatlakoztatott váltakozó áramú készülékek rendelkezésére álló villamos energia mennyisége azonban a megengedett kisütési mélységtől, az inverter hatékonyságától, az üzemi hőmérséklettől, az akkumulátor állapotától és a rendszerbeállításoktól függ.
A napelemes háztartások számára ez a tárolókapacitás segíthet a felesleges nappali elektromos áram felvételében az esti használatra. Hálózaton kívüli telepítések esetén képes támogatni az alapvető berendezéseket, ha a napenergia-termelés korlátozott. Kereskedelmi környezetben hozzájárulhat a tartalék tápellátáshoz és az energiagazdálkodási stratégiákhoz, ha megfelelő névleges inverterrel és elektromos rendszerrel integrálják.
A KTAC TECHNOLOGY 51.2V 314Ah LiFePO4 akkumulátorcsomagot ezért érdemes kiértékelni olyan projekteknél, ahol jelentős kisfeszültségű energiatárolásra van szükség egyetlen akkumulátoregységben.
A műszaki specifikációk segítenek a mérnököknek, a telepítőknek és a beszerzési csapatoknak eldönteni, hogy egy akkumulátor biztonságosan és hatékonyan működhet-e a tervezett energiatároló rendszeren belül. Az alábbi táblázat összefoglalja a KTAC TECHNOLOGY modell közzétett specifikációit.
| Paraméter | Specifikáció |
|---|---|
| Termékmodell | LFP51.2V-314AH |
| Akkumulátor kémia | Lítium-vas-foszfát (LiFePO4) |
| Névleges feszültség | 51,2V |
| Névleges kapacitás | 314Ah |
| Névleges energia | 16,0768 kWh |
| Cella konfigurációja | 1P16S |
| Cell Brand | CORNEX |
| Üzemi feszültség tartomány | 42V–58,4V |
| Névleges töltő/kisütési áram | 200 A 25 ± 2°C-on |
| Maximális töltő/kisütési áram | 200A |
| Töltési hőmérséklet | 0°C és 40°C között |
| Kisülési hőmérséklet | -20°C és 40°C között |
| Kommunikációs interfészek | CAN és RS485 |
| Párhuzamos kapcsolat | Legfeljebb 16 egység, a rendszerkövetelményektől függően |
| Nettó súly | 116,5 kg |
| Méretek | 440 × 270 × 850 mm |
| Beépített áramköri megszakító | 200A |
| Megjelent Cycle Life | 6000 ciklus 25°C-on és 80%-os kisülési mélység mellett |
| Megjelent tanúsítványok | IEC 62619, UN 38.3, CE |
Megjegyzés: Ezek a specifikációk a KTAC TECHNOLOGY által közzétett termékinformációkon alapulnak. A beszerzés előtt ellenőrizze a legújabb adatlapot, a tanúsítási hatókört, az aktuális határértékeket és a telepítési utasításokat. A ciklus élettartama és teljesítménye a meghatározott vizsgálati körülményektől és a tényleges működési gyakorlattól függ.
A táblázat áttekintése során a vásárlóknak különös figyelmet kell fordítaniuk az áramkorlátokra, a hőmérséklet-tartományokra, a fizikai méretekre és a kommunikációs követelményekre. Ezek a tényezők befolyásolják az inverter kiválasztását, a kábel méretét, a berendezések elhelyezését és a rendszer általános teljesítményét.
A lítium-vas-foszfát akkumulátorokat széles körben használják helyhez kötött energiatárolásban, mivel kémiájuk hasznos egyensúlyt kínál a termikus stabilitás, a ciklustartósság és a működési teljesítmény között. Az ismételt töltést és kisütést igénylő alkalmazásoknál ezek a jellemzők támogathatják a hosszú távú energiagazdálkodást.
A LiFePO4 kémiát általában elismerik kedvező hőstabilitásáról számos más általános lítium-ion kémiához képest. Ennek ellenére egyetlen lítium akkumulátor sem teljesen kockázatmentes. A megfelelő védőeszközök, beépítési gyakorlatok és működési korlátok továbbra is alapvetőek.
A KTAC TECHNOLOGY 6000 ciklusos ciklus-élettartamot tesz közzé meghatározott 25°C-os körülmények és 80%-os kisülési mélység mellett. Ez hasznos kiindulópont az életciklus értékének értékeléséhez. A tényleges élettartam a hőmérséklettől, a töltési viselkedéstől, a kisülési mélységtől és a teljes rendszer karbantartásától függ.
Körülbelül 16,08 kWh névleges energiával egy akkumulátor csökkentheti a szükséges egységek számát a kisebb kapacitású alternatívákhoz képest. A kevesebb egység leegyszerűsítheti a rendszer elrendezését és a kábelezést, bár a végső tervezésnek figyelembe kell vennie a terhelési igényt, a felhasználható energiát, a teljesítménykorlátokat és a redundanciakövetelményeket.
Ha kompatibilis szoláris inverterhez vagy hibrid inverterhez csatlakozik, az akkumulátor képes tárolni a felesleges fotovoltaikus áramot későbbi felhasználás céljából. Ez az elrendezés csökkentheti a hálózati áramtól való függőséget a helyi napenergia-viszonyoktól, a villamosenergia-tarifáktól és a háztartások fogyasztási szokásaitól függően.
Az akkumulátorkezelő rendszer a modern lítium-energiatárolási megoldás fontos része. Felügyeli az üzemi körülményeket és koordinálja az akkumulátorvédelmi funkciókat a tervezési korlátokon belül. A KTAC TECHNOLOGY a modell jellemzői között azonosítja az intelligens akkumulátorkezelést, az előtöltést, a cellakiegyensúlyozást és a CAN/RS485 kommunikációt.
Ezek a funkciók több módon is támogathatják az akkumulátor irányítottabb működését:
A kompatibilitást soha nem szabad csak azért feltételezni, mert két eszköz azonos névleges feszültséggel rendelkezik. Mielőtt az akkumulátort hibrid inverterhez csatlakoztatná, ellenőrizze a támogatott kommunikációs protokollt, a firmware-követelményeket, a töltési feszültség beállításait, az áramkorlátokat és a védelmi viselkedést.
A cég termékkínálatával kapcsolatos további információkért látogasson el a KTAC TECHNOLOGY hivatalos weboldalára.
Az alacsony feszültségű architektúra és a jelentős névleges energia kombinációja az akkumulátort többféle energiatárolási projektben is relevánssá teszi. A végső alkalmazás a rendszer teljesítményigényétől, az elektromos tervezéstől, a telepítési környezettől és az inverter kompatibilitásától függ.
Lakossági fotovoltaikus rendszerben az akkumulátor képes tárolni a napenergia többlettermelését a nap folyamán, és tárolt energiát szolgáltatni, amikor a termelés csökken. Ez javíthatja a saját fogyasztást, és segítheti a háztartásokat az áramfogyasztás kezelésében.
Megfelelő inverterrel és átviteli elrendezéssel integrálva az akkumulátor tartalék áramellátást biztosít a hálózati megszakítások során. Az alapvető terhelések magukban foglalhatják a világítást, a hűtést, a hálózati berendezéseket és a kiválasztott készülékeket. A biztonsági mentés tényleges időtartama a kombinált igénytől és a felhasználható akkumulátorenergiától függ.
A távoli kabinok, farmok és más, megbízható hálózati hozzáférés nélküli helyek akkumulátortárolást használhatnak a változó megújuló energiatermelés és a változó villamosenergia-igény egyensúlyának megteremtésére. A rendszertervezőknek figyelembe kell venniük a napenergia szezonális változásait, és szükség esetén megfelelő tartalék generálási stratégiát kell biztosítaniuk.
A kiskereskedelmi helyiségek, műhelyek és egyes kereskedelmi létesítmények akkumulátortárolót használhatnak a kritikus terhelésekhez, a napenergia hasznosításához vagy a csúcsigény kezelésére. Az inverter folyamatos teljesítményének, túlfeszültség-teljesítményének és védelmi beállításainak elegendőnek kell lenniük a tervezett terhelésekhez.
A távfelügyeleti berendezések és a távközlési berendezések hasznosak lehetnek a tárolt energiából, ha a megbízható hálózathoz való hozzáférés korlátozott. A vevőknek az akkumulátor kiválasztása előtt ellenőrizniük kell a környezeti alkalmasságot, az autonómia követelményeit és a kompatibilitást a berendezés egyenáramú architektúrájával.
A nagy kapacitású akkumulátorok egyik fő előnye, hogy egy nagyobb tárolórendszer építőelemeként szolgálhat. A KTAC TECHNOLOGY kijelenti, hogy a modell akár 16 egységet támogat párhuzamosan, a teljes rendszer követelményei szerint.
Egy egység névleges energiabesorolásával az elméleti kapacitás számítás a következő:
| Elemek száma | Névleges feszültség | Kombinált névleges energia | Tipikus tervezési szempont |
|---|---|---|---|
| 1 | 51,2V | 16,08 kWh | Egyházi vagy kisebb tartalék rendszerek |
| 2 | 51,2V | 32,15 kWh | Meghosszabbított biztonsági mentés időtartama |
| 4 | 51,2V | 64,31 kWh | Magasabb lakossági vagy kiválasztott kereskedelmi igény |
| 8 | 51,2V | 128,61 kWh | Nagyobb tárolótelepek |
| 16 | 51,2V | 257,23 kWh | Mérnöki integrációt igénylő bővített rendszerek |
Valamennyi szám elméleti névleges energiaösszeg, két tizedesjegyre kerekítve. Nem jelentenek garantált felhasználható energiát vagy független ellenőrzött rendszerteljesítményt.
Az akkumulátorbank bővítése előtt vegye figyelembe a következő követelményeket:
Ne csatlakoztasson párhuzamosan különböző akkumulátorkapacitású vagy nem kompatibilis modelleket, hacsak a gyártó kifejezetten nem hagyja jóvá a konfigurációt. A teljes rendszert biztonságos árammegosztásra, összehangolt védelemre és megbízható kommunikációra kell kialakítani.
Ha csak az amperóra teljesítménye alapján választ akkumulátort, az alulméretezett vagy nem kompatibilis telepítéshez vezethet. A teljes értékelés során figyelembe kell venni a tárolt energiát és az akkumulátor által biztonságosan leadható teljesítményt.
Sorolja fel az áramot igénylő készülékeket vagy berendezéseket, becsülje meg működési idejüket, és számítsa ki a napi energiafogyasztást kilowattórában. Különítse el az alapvető biztonsági mentési betöltéseket az opcionális betöltésektől, hogy reális autonómiai célt hozzon létre.
A névleges kapacitás nem feltétlenül egyenlő a felhasználható energiával. Például egy elméleti 16,0768 kWh-s akkumulátor, amely egy szemléltető 80%-os felhasználható energia ablakon belül működik, körülbelül 12,86 kWh-t biztosítana az inverter veszteségei előtt. Ez egy tervezési példa, nem pedig egy megerősített felhasználható energia specifikáció minden működési körülményhez.
Erősítse meg az akkumulátor feszültségtartományát, a töltési profilt, a folyamatos áramot, a csúcsigényeket és a támogatott BMS protokollt. A kompatibilis névleges feszültség önmagában nem garantálja a megfelelő kommunikációt vagy a biztonságos működést.
A közzétett egység súlya körülbelül 116,5 kg, méretei pedig 440 × 270 × 850 mm. Tervezze meg a telepítést a padlóterhelés, a kezelési hozzáférés, a kábelek elvezetése, az elektromos távolságok és a vonatkozó helyi előírások köré. A telepítést képzett szakembereknek kell elvégezniük.
Kérje az aktuális műszaki adatlapot, a vonatkozó tanúsítási dokumentumokat, a garanciális feltételeket, az ajánlott működési korlátokat és az értékesítés utáni támogatási információkat. Nemzetközi szállítmányok esetén erősítse meg a szállítási dokumentációt és a célpiacra vonatkozó követelményeket.
A beszállítókat összehasonlító vállalkozások áttekinthetik a vállalat energiatároló termékportfólióját is, hogy felmérjék, hogy az akkumulátor integrálható-e a tervezett energiaátalakító berendezéssel.
Névleges energiája hozzávetőlegesen 16,0768 kWh, az 51,2 V-t megszorozva 314 Ah-val. A csatlakoztatott berendezések rendelkezésére álló felhasználható energia a megengedett kisülési mélységtől, az átalakítási veszteségektől és a rendszer működési feltételeitől függően alacsonyabb vagy más módon korlátozott lesz.
A biztonsági mentés időtartama az átlagos terheléstől és a rendelkezésre álló felhasználható energiától függ. Például, ha egy rendszer 12 kWh felhasználható energiát ad le, és a csatlakoztatott terhelések átlagosan 1 kW-ot tesznek ki, az elméleti üzemidő körülbelül 12 óra a további veszteségek és működési korlátok figyelembevétele előtt. A tényleges teljesítmény a használt készülékektől és az inverter konfigurációjától függően változik.
A KTAC TECHNOLOGY 6000 ciklusos élettartamot tesz közzé 25°C-on és 80%-os kisülési mélység mellett. Ezt a számot a megadott feltételek szerint kell értelmezni, nem pedig minden telepítésnél garantált ciklusszámként. A hőmérséklet, az áramerősség, a kisülési mélység és az akkumulátorkezelés beállításai befolyásolják a hosszú távú teljesítményt.
Igen. A közzétett termékinformációk legfeljebb 16 párhuzamos egységet támogatnak. Bővítés előtt ellenőrizze az inverter kapacitását, az akkumulátor kompatibilitását, a kábelezést, a védelmi eszközöket, a kommunikációs konfigurációt és a gyártó összes utasítását. A támogatott konfigurációt meg kell erősíteni a teljes rendszerhez.
Nem. Az inverterek eltérhetnek a támogatott feszültségtartományok, töltési beállítások, kommunikációs protokollok, firmware és áramkorlátok tekintetében. Ellenőrizze a gyártó kompatibilitási információit, és győződjön meg arról, hogy a tervezett inverter támogatja az akkumulátor BMS kommunikációs és működési követelményeit.
A közzétett töltési tartomány 0°C és 40°C között van, míg a kisütési tartomány -20°C és 40°C között van. Ezeket a határértékeket be kell tartani a telepítés és az üzemeltetés során. Ha a helyszínen ezeken a tartományokon kívüli hőmérsékletek tapasztalhatók, forduljon a gyártóhoz egy jóváhagyott környezetvédelmi megoldásért.
A vásárlóknak kérniük kell a legfrissebb adatlapot, szerelési kézikönyvet, garanciális feltételeket és a vonatkozó tanúsítási dokumentációt. A termékoldalon az IEC 62619, az UN 38.3 és a CE szabványok szerepelnek. A vásárlási döntés meghozatala előtt ellenőrizze a konkrét dokumentumokat, a terméklefedettséget és a célpiaci követelményeket.
Az 51,2 V-os 314 Ah LiFePO4 akkumulátorcsomag körülbelül 16,08 kWh névleges energiát kínál alacsony feszültségű akkumulátor-konfigurációban, amely alkalmas lakossági napelemes tárolásra, tartalék áramellátásra, hálózaton kívüli telepítésekre és kiválasztott kereskedelmi projektekre. Közzétett funkciói közé tartozik az A fokozatú cellák, az intelligens BMS, CAN és RS485 kommunikáció, valamint a párhuzamos bővítés támogatása. A legjobb eredményt akkor éri el, ha ezeket a képességeket a tényleges energiaigényhez, az inverter specifikációihoz, a telepítési környezethez és a projekt biztonsági követelményeihez igazítja.
Projektspecifikus ajánlásokért, testreszabott energiatárolási konfigurációkért vagy részletes műszaki dokumentációért fedezze fel a KTAC TECHNOLOGY 51,2V 314Ah LiFePO4 akkumulátorcsomagját. Forduljon csapatunkhoz, hogy megvitassa energiaszükségletét, rendszerkompatibilitását és bővítési terveit. Ha összehasonlítja a következő projektje akkumulátoros megoldásait,lépjen kapcsolatba velünktermékadatokat kérhet, és meghatározhatja az alkalmazásához megfelelő energiatároló konfigurációt.